Rodzina przede wszystkim
2016-01-18
Wystartowały konsultacje programu „Rodzina 500 plus”. O projekcie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozmawiano już w Opolu i Krakowie. Wszystko po to, aby w sprawie polityki prorodzinnej mogły się wypowiedzieć wszystkie województwa i razem wypracować najlepsze rozwiązania.

–Wszyscy wiceministrowie, całe kierownictwo resortu, ja również, wyruszamy w najbliższym tygodniu do wszystkich województw w Polsce. Będziemy prowadzić konsultacje społeczne z przedstawicielami samorządów, organizacji pozarządowych, ekspertów w regionie i innych zainteresowanych stron. Będziemy w każdym województwie – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Takie spotkania potrwają od 15 do 21 stycznia. Uczestniczą w nich przedstawiciele gmin, urzędów wojewódzkich i organizacji pozarządowych. Prowadzą je minister Elżbieta Rafalska lub wiceministrowie. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim był sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.

Co istotne, swoje opinie o programie „Rodzina 500 plus” może zgłosić każdy – wystarczy do 22 stycznia wysłać e-mail na adres rodzina500plus@kprm.gov.pl.

Program „Rodzina 500 plus” ruszy w kwietniu 2016 r. Obecnie projekt ustawy jest konsultowany społecznie. Świadczenie wychowawcze 500 zł otrzyma każda rodzina na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18 lat. Mniej zamożni z dochodem do 800 zł na członka rodziny (1200 w przypadku dziecka niepełnosprawnego) dostaną wsparcie także na pierwsze dziecko. Świadczenie będzie wypłacane w II kwartale 2016 r. Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają 500 zł na 3,8 mln dzieci.

Jak podkreśla, wojewoda Józef Pilch głównym założeniem programu jest wspieranie rodzin w wychowywaniu dzieci. Chodzi o to, że rodzina ma kluczowe znaczenie i trzeba zrobić jak najwięcej, by jej pomóc i docenić jej rolę. Te pieniądze czekają na polskie rodziny – powiedział wojewoda.

Więcej zdjęć
Konferencja Rodzina 500 plus 1Konferencja Rodzina 500 plus 2Konferencja Rodzina 500 plus 3Konferencja Rodzina 500 plus 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj