Konferencja ws. zanieczyszczenia powietrza w Małopolsce
2015-11-06
W piątek, 6 listopada 2015 roku w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyła się konferencja prasowa dotycząca zanieczyszczenia powietrza w województwie małopolskim.

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli wojewoda małopolski Jerzy Miller, Małopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Michał Pierzchała, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Ryszard Listwan, Komendant Miejski Policji w Krakowie insp. Janusz Barcik oraz zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podinsp. Krzysztof Dymura.

Obecni na konferencji przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policji poinformowali o prowadzonych nie tylko teraz, ale przez cały rok kontrolach jakości spalin pojazdów. W roku 2015 policja przeprowadziła już 750 takich kontroli, eliminując 204 pojazdy nie spełniające norm. Tylko w piątek na terenie Krakowa skontrolowano 44 pojazdy, eliminując z ruchu 16 nie spełniających wymogów. Policja w tym roku na terenie województwa prowadzi cztery razy więcej kontroli niż w roku ubiegłym, a zwiększenie ich częstotliwości dotyczy głównie miasta Krakowa. Jak poinformował Jerzy Miller, wojewoda małopolski, obie służby w związku z apelem Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, są gotowe, na miarę możliwości sprzętowych jeszcze zwiększyć intensywność działań.

Zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Ryszard Listwan poinformował o zasadach i sposobach informowania ludności o zanieczyszczeniach powietrza. Zwrócił uwagę także na to, że samochody odpowiadają za około 25% emitowanych zanieczyszczeń, a kiepski stan powietrza Kraków zawdzięcza głównie systemom grzewczym.
smog konferencja - 1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj