Od dziś możemy korzystać z nowej części terminalu krakowskiego lotniska
2015-09-28
Obiekt, który dziś został oddany do użytku, nie tylko jest nowoczesny, ale przede wszystkim gwarantuje większy komfort podróży. Ponadto dzięki nowej przestrzeni lotnisko będzie mogło obsługiwać nawet 6 milionów pasażerów rocznie.

W ramach inwestycji powstały m.in. takie obiekty jak przestronna sala odbioru bagażu rejestrowanego z trzema karuzelami, punkt informacji lotniskowej czy scentralizowana strefa kontroli bezpieczeństwa pasażerów. Integralną częścią rozbudowywanego obiektu jest kładka, która tworzy bezpośrednie kryte przejście do garażu wielopoziomowego oraz nowo powstałej stacji kolei łączącej Port Lotniczy w Balicach z Dworcem Głównym w Krakowie i Wieliczką.

Co istotne, to wszystko stanowi tylko pierwszy – kluczowy – etap inwestycji Landside. Do 2016 roku będzie jeszcze m.in. budowa nowej części budynku, która wypełni przestrzeń pomiędzy starym a nowym obiektem, oraz modernizacja obecnie funkcjonującego terminalu.

O znaczeniu inwestycji dla usprawnienia obsługi pasażerów mówią same liczby. Oddana dziś do użytku nowa część terminalu ma 33 tys. m2 powierzchni użytkowej, zaś po zakończeniu całej inwestycji łączna powierzchnia nowej i starej części wyniesie 56 tys. m2. Docelowo w terminalu będzie 18 bramek, 34 stanowiska odpraw i 5 rękawów. Dzięki temu przepustowość terminalu wzrośnie do 1800 pasażerów odlatujących na godzinę i 1800 pasażerów przylatujących na godzinę.
DSC_5534-glownaDSC_5580DSC_5504
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj