Wojewoda spotkał się z przedstawicielami samorządów
2015-09-22
We wtorek, 22 września w Tarnowie wojewoda Jerzy Miller i wicewojewoda Wojciech Szczepanik po raz kolejny spotkali się z przedstawicielami małopolskich samorządów.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz kierownicy małopolskich służb i inspekcji podległych wojewodzie.

Podczas spotkania Wojciech Szczepanik, Wicewojewoda Małopolski przedstawił samorządowcom korzyści dla mieszkańców wynikające z realizacji rządowego programu „Karta Dużej Rodziny”. Iwona Wolak–Goryczka z Wydziału Rolnictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego mówiła o realizacji „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych” oraz naborze na 2016 rok wniosków w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020”. Informację dotyczącą szacowania strat w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych w produkcji rolnej powstałych w wyniku suszy oraz Rządowego Programu pomocy dla tych gospodarstw przedstawił Andrzej Kawalec, Kierownik Oddziału Rolnictwa i Infrastruktury Wsi Wydziału Rolnictwa Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Artur Słowik, Zastępca Dyrektora Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie mówił o bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Małopolski, a Ewa Małysa, Dyrektor Wydziału Finansów i Budżetu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie o funduszu sołeckim. Działalność Inspekcji Transportu Drogowego w zakresie kontroli transportu dzieci do szkół podsumował Michał Pierzchała, Małopolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Krakowie a realizację „Programu Operacyjnego Pomoc żywnościowa” - Beata Ciepła, Dyrektor Banku Żywności w Krakowie.
DSC_5443
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj