CENTRUM PSYCHOONKOLOGII W ZIELONYM DOLE
2014-10-13
W sobotę, 11 października w Ośrodku Recepcyjnym „Zielony Dół” otwarto pierwsze w Polsce stacjonarne Centrum Psychoonkologii. Centrum prowadzone jest przez Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN, które w sobotę obchodziło także 15- lecie swojej działalności.

Na otwarciu Centrum Psychoonkologii obecny był także Jerzy Miller, wojewoda małopolski, który podkreślił niezwykle ważną rolę, jaką pełni ośrodek w działalności na rzecz osób chorych na nowotwory.
Centrum Psychoonkologii oferuje wszechstronną pomoc chorym na nowotwory oraz ich rodzinom. Zapewnia indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapię grupową, treningi umiejętności psychologicznych, konsultacje ze specjalistami (lekarz onkolog, dietetyk, doradca zawodowy) czy zajęcia ruchowe i relaksacyjne. Istotą działalności Centrum Psychoonkologii jest edukacja, rehabilitacja i poprawa komfortu emocjonalnego pacjentów, co może wpływać na zdrowienie i lepszą jakość życia chorego. Organizowane zajęcia pomagają ich uczestnikom zrozumieć, że chorzy sami dla siebie są wartością, a także przypominają o istnieniu innych obszarów życia, o których w związku z chorobą niekiedy zupełnie zapomnieli. Ponieważ choroba nowotworowa dotyka nie tylko samego pacjenta, ale także i jego rodzinę, pomoc kierowana jest zarówno do chorych, jak również ich bliskich.
centrumunicorn2psychoonkologia
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj