WOJEWODA SPOTKAŁ SIĘ Z DZIEĆMI Z UKRAINY
2014-08-08
Jerzy Miller, wojewoda małopolski spotkał się w piątek, 8 sierpnia z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy. Wizyta jest elementem programu „Polska- kraj naszych przodków” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju.

„Polska – kraj naszych przodków” to projekt letniej kolonii dla polskich dzieci i młodzieży z Ukrainy, należących do Chmielnickiego Miejskiego Związku Polaków im. Władysława Reymonta. W ramach programu 20 młodych ludzi od 1 do 12 sierpnia przebywa w Małopolsce, zwiedzając najpiękniejsze zakątki regionu (między innymi Kraków, Wieliczka, Niepołomice, Ojców, Korzkiew i Zakopane). Uczestnicy projektu przy okazji doskonalą znajomość języka polskiego i poznają kulturę, obyczaje i dziedzictwo Polski i Małopolski.

Projekt, któremu patronuje wojewoda małopolski, ma na celu podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji i świadomości narodowej i pielęgnowanie polskości wśród polskich dzieci z kresów wschodnich. Małopolska, dzięki swojej bogatej historii i tradycji, mnogości unikatowych zabytków oraz szczególnej atmosferze jest dla gości ze wschodu znakomitym miejscem wypoczynku połączonego z edukacją.
Spotkanie_z_dziecmi_z_Ukrainy 2Spotkanie_z_dziecmi_z_Ukrainy 1Spotkanie_z_dziecmi_z_Ukrainy 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj