WIZYTA PREMIERA JANUSZA PIECHOCIŃSKIEGO W KRAKOWIE
2014-07-04
W piątek, 4 lipca z wizytą w Krakowie przebywał wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Wicepremier odwiedził najpierw Krakowski Park Technologiczny. Następnie wziął udział w uroczystościach związanych z 10-leciem obecności ArcelorMittal w Polsce - odwiedził walcownię gorącą oraz spotkał się z dziennikarzami. Premierowi towarzyszył Jerzy Miller, wojewoda Małopolski.
- Hutnictwo ma ogromne znaczenie dla gospodarki zarówno z uwagi na skalę produkcji, zatrudnienia, jak i wpływu na inne branże. Na uznanie zasługuje fakt, iż w ostatnich latach firmy z tego sektora przeznaczyły ogromne środki na modernizację i innowacje, dzięki czemu stały się jednymi z najnowocześniejszych w Unii Europejskiej – podsumowuje dekadę Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki - ArcelorMittal Poland to odważny koncern, który nie boi się podejmowania kolejnych działań. Od wielu lat kontynuuje inwestycje w polskim hutnictwie, zmieniając nasz przemysł na lepszy, dzięki wysokiej jakości pracy i nowym technologiom.

ArcelorMittal Poland (dawniej Mittal Steel Poland) jest największym producentem stali w Polsce, zatrudniającym ponad 11 tysięcy pracowników w sześciu oddziałach w województwach śląskim, małopolskim i opolskim. ArcelorMittal Poland jest także jednym z najnowocześniejszych producentów stali w Europie. Firma produkuje wyroby długie, takie jak kształtowniki (w tym grodzice), szyny i akcesoria kolejowe oraz obudowy górnicze wykorzystywane w budownictwie, transporcie szynowym i przemyśle wydobywczym oraz wyroby płaskie, wykorzystywane przez przemysł motoryzacyjny, AGD i budowlany. Oddziały ArcelorMittal Poland zlokalizowane są w Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Sosnowcu i Świętochłowicach.
małopolski urząd wojewódzki muw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj