WOJEWODA SPOTKAŁ SIĘ ZE STUDENTAMI Z UKRAINY
2014-03-14
13 marca 2014 roku wojewoda małopolski spotkał się ze studentami z Ukrainy studiującymi w Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Na zaproszenie władz uczelni w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tematem spotkania było przekazanie najważniejszych zasad dotyczących przebywania obcokrajowców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie prezentacji Lucyna Gajda – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców – poinformowała studentów o obowiązujących procedurach oraz udzieliła odpowiedzi na pytania w sprawie przepisów.

Zwracając się do zebranych na sali studentów, wojewoda małopolski w pierwszej kolejności podkreślił, że tylko Ukraińcy mają prawo do decydowania o przyszłości Ukrainy. W dalszej części swojego wystąpienia Jerzy Miller powiedział: "Jesteśmy dumni, że wybrali Państwo nasze miasto, aby tu podnosić swoje kwalifikacje, które ułatwią Państwu start w życiu zawodowym. Polacy są winni Ukrainie pomoc i traktujemy tę pomoc jako spłatę długu wobec tych, którzy kiedyś nam udzielili wsparcia. Zakładam także, że jako obywatele Ukrainy krok po kroku będziecie budować struktury państwa i kształtować postawy obywatelskie. Należy pamiętać, że nie da się budować państwa bez aktywnych, młodych i dobrze przygotowanych ludzi".

Spotkanie ze studentami z Ukrainy 1Spotkanie ze studentami z Ukrainy 2Spotkanie ze studentami z Ukrainy 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj