„ZASZCZEP W SOBIE CHĘĆ SZCZEPIENIA”
2014-03-07
Główny Inspektor Sanitarny prowadzi akcję informacyjną na temat szczepień ochronnych. Akcja ma na celu promocję szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania chorobom zakaźnym oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania chorobom zakaźnym.

Akcja „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” realizowana jest w 20 polskich miastach. W ramach miesięcznej kampanii m.in. w Nowym Sączu w środkach komunikacji miejskiej zostaną wyemitowane spoty edukacyjne informujące o szczepieniach. Adresatami akcji są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności zaś – rodzice i opiekunowie dzieci oraz lekarze i pielęgniarki realizujący szczepienia ochronne.

W ramach akcji została także uruchomiona strona internetowa, na której zgromadzone są wszelkie niezbędne informacje dotyczące szczepień ochronnych (www.szczepienia.gis.gov.pl).

W Polsce szczepienia ochronne wykonywane są w oparciu o Program Szczepień Ochronnych. Zawiera on listę szczepień obowiązkowych (bezpłatnych) oraz zalecanych (płatnych) i jest aktualizowany każdego roku. Szczepienia obowiązkowe są prowadzone zgodnie z aktualnym kalendarzem szczepień od chwili narodzin dziecka aż do 19 roku życia oraz u osób szczególnie narażonych na zakażenie.
Szczepienia - logo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj