DEBATA TELEWIZYJNA Z UDZIAŁEM WOJEWODY
2014-03-02
W niedzielę 2 marca TVP Kraków wyemitowała debatę, w której wzięli udział przedstawiciele małopolskich władz, uczelni wyższych oraz mediów. Jej tematem były plany i perspektywy dotyczące rozwoju Małopolski. Głos w sprawie przyszłości województwa zabrał m.in. wojewoda małopolski, Jerzy Miller.

Wojewoda małopolski zaakcentował przede wszystkim to, że filarem rozwoju Małopolski jest nauka, której poziom w Krakowie zawsze był wysoki. Badania naukowe stają się punktem wyjścia wielu innowacyjnych projektów, dlatego też tak ważna i skuteczna okazuje się współpraca biznesu z uczelniami. Jak zauważył Jerzy Miller, właśnie Małopolska jest regionem, w którym inwestycje prywatne są wielokroć liczniejsze niż publiczne, co pokazuje, z jak chłonnym rynkiem mamy tu do czynienia i jak ogromny potencjał tkwi w województwie.

Wojewoda małopolski podkreślił także, że o sile Małopolski decydują młodzi ludzie, którzy studiują w Krakowie. Dzięki nim rozwija się cały region, bo zdobywając wykształcenie, stają się tymi osobami, które decydują o przyszłości. Jednocześnie tak duża obecność młodych ludzi w naturalny sposób warunkuje odważne wyznaczanie kolejnych celów i szukanie nowych rozwiązań.

W kontekście rozważań dotyczących rozwoju Małopolski Jerzy Miller zwrócił również uwagę na to, że trzeba pamiętać o szczególnych zadaniach, które powinny realizować media lokalne. Zdaniem wojewody, przede wszystkim od telewizji regionalnej możemy oczekiwać ambitnych i wartościowych propozycji.
Debata TVP Krakow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj