BIZNESOWA MEGAMISJA „GREAT” W KRAKOWIE
2014-03-03
Dzisiaj w Krakowie przebywa delegacja „GREAT Mega Mission”, której celem jest zacieśnienie polsko-brytyjskich stosunków handlowych. W jej skład wchodzą przedstawiciele ponad 70 brytyjskich przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą z polskimi firmami. Przybyłych gości przywitał wojewoda małopolski, Jerzy Miller.

Możliwości prowadzenia działalności biznesowej w Polsce zostały zaprezentowane w czasie panelu dyskusyjnego, który odbył się w Sukiennicach. Uczestniczący w nim brytyjscy przedsiębiorcy udowodnili, że inwestując w Polsce, można odnieść sukces, a nasz kraj jest niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynkiem.

Wśród obszarów uznanych przez rząd brytyjski za szczególnie atrakcyjne dla rozwoju współpracy znalazły się: energetyka, infrastruktura transportowa, ochrona zdrowia, handel detaliczny, przemysł związany z naukami biomedycznymi oraz bezpieczeństwo.

W dyskusji głos zabrał również Jerzy Miller. Wojewoda małopolski zauważył, że polsko-brytyjskie spotkanie jest doskonałym wstępem do poszerzania biznesowych relacji pomiędzy naszymi krajami. Podkreślił także, że szczególnym wymiarem tej współpracy jest tworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń między uczelniami a biznesem oraz rozwijanie sfery badań i projektów. Jak podkreślił Jerzy Miller, trudno nie zauważyć, że potencjał Małopolski w głównej mierze stanowią absolwenci licznych małopolskich uczelni i to przede wszystkim dzięki nim Małopolska jest tak wyjątkowym regionem.

Delegacji „GREAT Mega Mission” przewodzi lord Ian Livingston, nowy brytyjski minister ds. handlu i inwestycji, który do Krakowa przybędzie dziś po południu.

Więcej zdjęć
Great Megamisja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj