SERCE OD HOSPICJUM
2014-02-14
Wolontariusze Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci odwiedzili dzisiaj wicewojewodę małopolskiego, Andrzeja Harężlaka w ramach happeningu „Serce od Hospicjum”.

Przygotowania do akcji rozpoczęły się kilka miesięcy wcześniej. Przyjaciele Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przez cały rok składali papierowe serduszka origami. W inicjatywę włączały się szkoły, biblioteki, domy kultury, uniwersytety trzeciego wieku. Do 14 lutego do siedziby Hospicjum nadesłano kilkaset tysięcy serduszek.

W Dniu Świętego Walentego ma miejsce finał akcji. W Krakowie oraz w innych małopolskich miastach wolontariusze Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci rozdają przechodniom serduszka, które wcześniej otrzymali. Podobnie jak w ubiegłym roku, także dzisiaj delegacja Hospicjum odwiedziła Małopolski Urząd Wojewódzki.

Ideę happeningu najlepiej oddaje myśl Gustawa Flauberta, umieszczana na rozdawanych serduszkach: Serce to bogactwo, którego się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiarowuje.

Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie działa od ośmiu lat i opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach. Zapewnia także wsparcie rodzicom tych dzieci. W 2015 roku Hospicjum planuje rozpocząć budowę pierwszego i jedynego w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Więcej informacji na temat tego projektu można znaleźć na stronie internetowej: pomozbudowac.pl.

Więcej zdjęć
Serce od Hospicjum1Serce od Hospicjum2Serce od Hospicjum3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj