NOWE HORYZONTY POLSKIEJ ADMINISTRACJI
2013-12-11
We wtorek 10 grudnia Małopolski Urząd Wojewódzki gościł studentów gospodarki i administracji publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Spotkanie zainaugurowało cykl seminariów Nowe horyzonty polskiej administracji.

Projekt Nowe horyzonty polskiej administracji został przygotowany przez pracowników urzędu, a jego głównym celem jest pokazanie przyszłym urzędnikom, jak zmienia się administracja i jak funkcjonują najnowsze narzędzia, którymi posługują się dzisiaj urzędy. Wojewoda małopolski, Jerzy Miller, inaugurując spotkanie, zaznaczył, że zgodnie z założeniem przedsięwzięcia studenci powinni włączyć się do aktywnej dyskusji nad kształtem polskiej administracji.

Tematem pierwszego seminarium była e-administracja. Studenci dowiedzieli się, czym jest Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją oraz Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej. Przyszli urzędnicy poznali zasady ich działania oraz przekonali się o licznych możliwościach, jakie daje informatyzacja oraz cyfryzacja w administracji.

Dzięki spotkaniu mogliśmy zaprezentować studentom, jakim przeobrażeniom ulega obecnie administracja, sukcesywnie odchodząc od tradycyjnego („papierowego”) prowadzenia spraw. Oprócz tego, że podzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniami, mogliśmy dowiedzieć się, jak przyszli pracownicy administracji oceniają zachodzące zmiany.
Studenci UE 2Studenci UE 1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj