KSIĘGA KONDOLENCYJNA
2013-10-29
W związku ze śmiercią Tadeusza Mazowieckiego w holu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego została wyłożona księga kondolencyjna.

Wpisu do księgi będzie można dokonać jeszcze w piątek, sobotę i niedzielę ( 1 - 3 listopada) w godzinach 7.30-20.00 Mieszkańcy Krakowa mogą w ten sposób uczcić pamięć o pierwszym polskim niekomunistycznym premierze.

Wszystkie osoby, które dotychczas wpisały się do księgi, podkreślają, jak ogromną stratą jest śmierć Tadeusza Mazowieckiego. Krakowianie przypominają, że był on mężem stanu, który wyprowadził nasz kraj z „nocy komunizmu”, a zarazem wniósł wspaniały wkład w zbudowanie i rozwój polskiej demokracji, ucząc nas przy tym, jak korzystać z jej dobrodziejstw.

Przywołano m.in. słynną dewizę Tadeusza Mazowieckiego: „Można się różnić, można się spierać. Ale nie wolno się nienawidzić”. Warto przypomnieć, że zasadą tą kierował się nie tylko w polityce, ale także w życiu codziennym.

Kolejne wpisy opisują Tadeusza Mazowieckiego jako człowieka szlachetnego, mądrego, skromnego, otwartego, dla którego szczególną wartością była godność człowieka.

Jedna z mieszkanek Krakowa napisała, że chciałaby przekazać swojemu synowi ideały, którymi Tadeusz Mazowiecki kierował się w swoim życiu.
Ksiega - MazowieckiKsiega - MazowieckiII
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj