MECZ DERBOWY HONOROWYCH KRWIODAWCÓW
2013-09-23
Na stadionie RKS Garbarnia w Krakowie w sobotę 21 września odbył się mecz derbowy honorowych krwiodawców Cracovii i Wisły. Meczowi towarzyszyła akcja oddawania krwi przez kibiców. Patronat nad wydarzeniem objął m.in. wojewoda małopolski, Jerzy Miller.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Cracovia Pasy”, który powstał w 2005 r. jako pierwsza tego typu inicjatywa w Europie. Jego działalność polega głównie na przeprowadzaniu akcji krwiodawstwa oraz przygotowywaniu meczów honorowych dawców krwi.

Takie inicjatywy pokazują, jak zróżnicowane jest środowisko kibiców piłkarskich. Przypominają jednocześnie, że święto futbolu powinno odbywać się w pokojowej atmosferze, a prawdziwy fan piłki nożnej wspiera swój klub i autentycznie interesuje się sportem.

Sobotni mecz zakończył się wygraną krwiodawców Cracovii 3:1. Zwycięska drużyna otrzymała puchar przedstawiający kroplę krwi zatopioną w krysztale.

Kibice, którzy nie zdążyli oddać krwi w dniu meczu, mogą to zrobić jeszcze 25 września w Wojskowym Centrum przy ul. Wrocławskiej 1.
Derby krwiodawcow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj