FORUM EKONOMICZNE W KRYNICY
2013-09-04
Trwa XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy, jedno z najważniejszych w Europie Środkowej i Wschodniej spotkanie liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego. Udział w otwarciu Forum wziął Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. Uczestnikiem Forum jest także Jerzy Miller, wojewoda małopolski, który wziął udział w debacie „Miasta Przyszłości – wyzwania i perspektywy”.

Forum Ekonomiczne w Krynicy, nazywane „polskim Davos” organizowane jest cyklicznie od 1991 roku. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską i sąsiadującymi z nią krajami. Co roku na Forum przyjeżdża ponad 2500 gości – liderów życia politycznego, gospodarczego i społecznego – oraz 500 dziennikarzy z blisko 60 krajów Europy, Azji i Ameryki.

XXIII Forum Ekonomiczne odbywa się w dniach 3 – 5 września 2013 r., w Krynicy Zdroju. Jego motto, „Perspektywy nowego ładu”, nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy.
krynica logo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj