WOJEWODA SPOTKAŁ SIĘ Z MŁODZIEŻĄ Z UKRAINY
2013-08-07
Jerzy Miller, wojewoda małopolski spotkał się w środę, 7 sierpnia z dziećmi i młodzieżą z Ukrainy. Wizyta jest elementem programu „Polska- kraj naszych przodków” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju.

„Polska – kraj naszych przodków” to projekt letniej kolonii dla polskich dzieci i młodzieży z Ukrainy, należących do Chmielnickiego Miejskiego Związku Polaków im. Władysława Reymonta. W ramach programu 40 młodych ludzi od 29 lipca do 12 sierpnia przebywa w Małopolsce, zwiedzając najpiękniejsze zakątki regionu (Kraków, Wieliczka, Ojców, Korzkiew i Zakopane). Uczestnicy projektu przy okazji doskonalą znajomość języka polskiego i poznają kulturę, obyczaje i dziedzictwo Polski i Małopolski.

Projekt, któremu patronuje wojewoda małopolski, ma na celu podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji i świadomości narodowej i pielęgnowanie polskości wśród polskich dzieci z kresów wschodnich. Małopolska, dzięki swojej bogatej historii i tradycji, mnogości unikatowych zabytków oraz szczególnej atmosferze jest dla gości ze wschodu znakomitym miejscem wypoczynku połączonego z edukacją.
Dzieci z UkrainyIDzieci z UkrainyIIDzieci z UkrainyIII
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj