TELEWIZJA CYFROWA W MAŁOPOLSCE
2013-03-12
Szanowni Państwo

Dzięki cyfryzacji wkrótce do polskich domów dotrze nowy, naziemny sygnał telewizyjny w lepszej jakości dźwięku i obrazu. „Stare” analogowe nadajniki w Rzeszowie/Suchej Górze oraz Wiśle/Skrzycznem zostaną wyłączone 19 marca 2013 r. o godz. 1.00 w nocy.

W kolejnych godzinach następować będzie włączenie nowego, cyfrowego sygnału w sieci lokalnych przekaźników. Ze względu na niezbędne działania techniczne, przerwa w nadawaniu programu telewizyjnego w niektórych miejscach Małopolski trwać będzie do około 40 godzin.

Prosimy o sprawdzenie terminu przełączenia poniżej. Po włączeniu sygnału cyfrowego, telewizory starego typu mogą wymagać doposażenia w dekoder. W niektórych miejscach może być konieczne przekierowanie lub podniesienie domowej anteny.

Informujemy, że z inicjatywy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, na rozbudowę sieci nadajników cyfrowych przeznaczono kwotę ponad 31 mln. złotych, co pozwoli zdecydowanie zwiększyć zasięg i poprawić odbiór sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. Zasięg telewizji cyfrowej będzie więc większy niż dotychczasowej telewizji analogowej.

TERMINY URUCHOMIENIA PRZEKAŹNIKÓW TELEWIZJI CYFROWEJ W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM.

UWAGA! Godzinę uruchomienia przekaźnika podano w przybliżeniu. W zależności od warunków pogodowych i konieczności dotarcia ekip montażowych na miejsce mogą one ulegać nieznacznym zmianom.

Lokalizacja przekaźnika: STRYSZAWA/g. Wojewódka Uruchomienie: 20 marca 2013, godz. 14.00.

Gmina Stryszawa, powiat suski.

- Mączne,

- Kurów,

- Kuków,

- Krzeszów,

- Lachowice.

Odbiór sygnału cyfrowego będzie potencjalnie możliwy przed uruchomieniem stacji doświetlającej. W tym celu można antenę nakierować na stację główną (Rzeszów/Sucha Góra k.29, Wisła/Skrzyczne k.41), a po uruchomieniu stacji doświetlającej w celu poprawy odbioru ponownie skierować antenę na stację doświetlającą.

Gmina Stryszawa, powiat suski.

Stryszawa.

Odbiór telewizji dostępny będzie dopiero PO włączeniu stacji doświetlającej, a więc 20 marca 2013 o godz. 14.

INFORMACJE.

Bezpłatna infolinia Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – 800 00 77 88 (pon.-pt., godz. 8.00 – 20.00).

Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Krakowie – 12 634 00 84 (pon. – pt., godz. 8 – 16, w dniach 19, 20, 21. 03. 2013 w godz. 8 – 22).

MUW
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj