RAK NIE BOLI
2012-10-29
Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wraz z Polsko-Brytyjskim Instytutem Medycyny Estetycznej i Dermatochirurgii Face and Body Institute oraz Krakowskim Centrum Psychologicznym Salvate byli organizatorami akcji profilaktycznej pod nazwą „Rak nie boli. Badaj się i żyj!”. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wczesnego wykrywania zmian nowotworowych skóry.

W ramach akcji, w sobotę 27 października 2012 r. w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ul. Basztowej 22, odbył się cykl wykładów i warsztatów.

Zajęcia skierowane były do specjalistów pierwszego kontaktu, studentów kierunków medycznych, osób chorujących na nowotwory i ich najbliższych oraz wszystkich zainteresowanych profilaktyką. Tematyka wykładów to m. in. dieta antynowotworowa, samodiagnostyka i samokontrola, nowe kierunki leczenia czerniaka. Odbyły się też warsztaty dla osób chorujących na nowotwory i ich rodzin.

W środę (24 października) podczas wieczoru charytatywnego w ramach akcji profilaktycznej „Rak nie boli. Badaj się i żyj!” zebrano 19 tysięcy złotych. Pieniądze te pozwolą na przebadanie 150 osób pod kątem nowotworów skóry. Dodatkowo dla około dwudziestu osób zorganizowana zostanie w Krakowskim Centrum Psychologicznym Salvate trzymiesięczna grupa wsparcia i pomocy psychologicznej dla osób chorujących na nowotwory.

W 2007 roku Instytut Dermatochirurgii i Kosmetologii – Face and Body Institute po raz pierwszy przeprowadził akcję pod nazwą „Skóra na wagę złota”. Dotychczas bezpłatnie przebadano już ponad 2 tysiące pacjentów.

rak nie boli profilaktyka zdrowie logoakcja rak nie bolirak nie boli aukcjaakcja rak nie boli
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj