NAGRODY DLA LODOŁAMACZY
2012-09-07
Konkurs „Lodołamacze” wyłania te firmy i instytucje, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i angażują się w rozwiązywanie ich problemów. Gala finałowa małopolsko-świętokrzyskiej edycji konkursu i wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek (10 września) w Dworku Białoprądnickim w Krakowie. W uroczystości udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Statuetki "Lodołamaczy" otrzymali: Spółdzielnia Inwalidów "Naprzód" z Krakowa, firma MC Perfekt z Brzeska oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego "Klucz" z Kolbarku. Nagrodą "Super Lodołamacza" wyróżniono Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, a "Lodołamacza Specjalnego" - muzyka Andrzeja Brandstaettera.

Konkurs organizowany jest przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: zakłady pracy chronionej oraz zakłady aktywności zawodowej, przedsiębiorcy i fundacje prowadzące działalność gospodarczą, a także stowarzyszenia i fundacje.

Rywalizacja rozgrywa się w dwóch etapach: regionalnym i centralnym. W pierwszym etapie niezależne kapituły, na podstawie nadesłanych materiałów, wyłoniły finalistów regionalnych. Zwycięzcy tego etapu przechodzą do etapu centralnego, w którym kapituła wyłoni ogólnopolskich Lodołamaczy 2012.

Przedsięwzięcie jest organizowane od roku 2006. W każdej edycji udział bierze około 300 firm i organizacji.

lodołamacze
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj