NOWI KONSULOWIE W KRAKOWIE
2012-08-24
Jerzy Miller, wojewoda małopolski powitał w Krakowie Ellen Germain, nową konsul generalną Stanów Zjednoczonych oraz Wernera Koehlera, konsula Republiki Federalnej Niemiec.

Ellen Germain pełni swoją funkcję od 22 sierpnia. Podczas spotkania z Jerzym Millerem podkreślała, że w trakcie swojej bytności w Krakowie będzie chciała się skupić na kontaktach ze środowiskiem akademickim oraz na współpracy przy rozwijaniu wysokich technologii.

Ellen Germain urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Pracowała w zagranicznych placówkach dyplomatycznych w Tel Aviwie, Londynie i Moskwie. W latach 2008-2011 pracowała jako zastępca radcy do spraw politycznych w Amerykańskiej Misji Dyplomatycznej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie była odpowiedzialna za sprawy dotyczące Środkowego Wschodu, Azji oraz nierozprzestrzeniania broni atomowej. W latach 2007-2008 pełniła funkcję zastępcy radcy politycznego w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Bagdadzie.

Werner Koehler rozpoczął służbę dyplomatyczną w Krakowie 22 maja 2012 r. – To trudny czas dla Europy, ale dobry dla naszych krajów – mówił wojewoda, witając nowego konsula. Werner Kohler zachęcał do wspólnego myślenia o Europie, a także do współpracy gospodarczej i naukowej.

Nowy konsul Niemiec pochodzi z Offenburga. Pracował zarówno w Niemczech, w Federalnym Ministerstwie Spraw Zagranicznych, jak i w placówkach w Tokio, San Salvador czy Harare.
Urząd Wojewódzki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj