ŚWIĘTO MAŁOPOLSKIEJ POLICJI
2012-07-25
W sobotę, 28 lipca w Limanowej odbyły się wojewódzkie uroczystości z okazji 93. rocznicy powstania Policji. W spotkaniu udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11 mszą świętą w bazylice Matki Boskiej Bolesnej. Następnie, na rynku w Limanowej zaplanowano nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji. Policjanci otrzymali także awanse na wyższe stopnie, medale i odznaczenia. Odbyło się również wręczenie nagrody dla zwycięzcy plebiscytu „Policjant Roku 2012”.

W godz. 11-15 na limanowskim rynku Małopolska Policja przygotowała dla mieszkańców rodzinny festyn. Było można m.in. wypróbować alkogogle i symulator zderzeń, obejrzeć radiowozy i sprzęt policyjny. Policjanci przygotowali też ćwiczenia na refleks na specjalnej makiecie ze światłami oraz stanowiska komputerowe z testami na prawo jazdy. Osoby zainteresowane pracą techników kryminalistyki mogły zobaczyć niektóre sposoby zabezpieczania śladów. Nie zabrakło, oczywiście, gier i zabaw dla najmłodszych. ”.

policja kwp
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj