ZWYCIĘŻAĆ MIMO WSZYSTKO
2012-06-06
W sobotę i niedzielę (9 i 10 czerwca) na Rynku Głównym w Krakowie odbyły się 9. Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”. W uroczystości otwarcia udział wziął Jerzy Miller, wojewoda małopolski.

Podczas Dni Integracji osoby niepełnosprawne z całej Polski zaprezentowały swój dorobek artystyczny i sportowy. W sobotę, 9 czerwca zaplanowano Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, który rozpoczął się o godz. 19.30 występami dzieci. Prezentacje dorosłych artystów przewidziano na godz. 21. Wspólnie z osobami niepełnosprawnymi wystąpili: Artur Rojek, zespół Pectus, Ania Wyszkoni, Kasia Wilk, Grażyna Łobaszewska i Łukasz Zagrobelny.
Koncerty poprowadzili natomiast: Anna Dymna, Paweł Królikowski i Zbigniew Zamachowski.

W niedzielę w godz. 11-14 odbyły się pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportowych, w tym ok. godz. 13.15 mecz siatkówki: niepełnosprawni kontra aktorzy serialu „Julia”. Niepełnosprawnych mistrzów sportu wspierali m.in. Przemysław Saleta, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, oraz bokser Mariusz Wach.

Spotkanie zakończył koncert „Razem Mimo Wszystko”. Na Rynku zaśpiewali: Monika Kuszyńska wraz ze swoim chórem z programu „Bitwa na głosy”, Halina Mlynkova, Andrzej Piaseczny, Robert Janowski, Adam Nowak i Me Myself And I.

9. Ogólnopolskie Dni Integracji organizowane są przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.
mimo wszystko fundacja anna dymna niepełnosprawni
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj