TRAGICZNA KATASTROFA KOLEJOWA
2012-03-09
W tragicznym wypadku kolejowym, do którego doszło w sobotę w okolicach Szczekocin, zginęło 7 osób z Małopolski. W sumie w katastrofie zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy z Małopolski, w koordynowaniu pomocy uczestniczyło także Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Kilka poszkodowanych osób przyjętych zostało do małopolskich szpitali: w Miechowie, Oświęcimiu i Krakowie.

Wojewoda małopolski poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej zorganizował opiekę psychologiczną dla rodzin ofiar oraz osób, które uczestniczyły w katastrofie (obecnie opieką objętych jest 9 osób.

Rodziny osób poszkodowanych w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami mogą bezpłatnie dojechać pociągami Przewozów Regionalnych i PKP Intercity do swoich najbliższych, którzy znajdują się w szpitalach na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Aby skorzystać z możliwości dojazdu, należy zadzwonić pod numer 19 757 lub 42 19 436, podać swoje imię i nazwisko, termin wyjazdu oraz imię i nazwisko osoby poszkodowanej w wypadku.

Spółka Przewozy Regionalne posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dlatego osoby poszkodowane i ich rodziny mogą pisemnie zgłaszać się o odszkodowanie. Wniosek zostanie przekazany ubezpieczycielowi. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Informacji na temat dodatkowych dokumentów, które powinny być załączone do wniosku, udzielają:

Maciej Kowalczyk - nr tel. 605-23-60-95

Józef Karpiński - nr tel. 691-05-99-04

Adresy, pod które można wysyłać wnioski o odszkodowanie:

Centrala Przewozów Regionalnych

ul. Wileńska 14a 03-414 Warszawa

info@p-r.com.pl

Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych

31-154 Kraków, Plac im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3

pr.krakow@p-r.com.pl

Marszałek Województwa Śląskiego zapowiedział wsparcie dla dzieci osieroconych w wyniku katastrofy kolejowej. Każde z nich ma otrzymać 10 tys. zł. Zarząd Województwa Małopolskiego także podjął decyzję o przyznaniu stypendiów dla dzieci mieszkańców Małopolski, którzy zginęli w sobotniej.
Symbol żałoby
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj