MINISTER MICHAŁ BONI SPOTKAŁ SIĘ Z WOJEWODAMI
2012-02-24
Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji spotkał się dzisiaj (24 lutego) w Krakowie z wojewodami z województw południowej Polski: małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, śląskim, opolskim, dolnośląskim.

Tematem spotkania była ocena ryzyka powodzi wiosennej w kontekście usuwania skutków powodzi z roku 2010 roku. Obecna sytuacja jest stabilna. W nocy są jeszcze temperatury ujemne, w ciągu dnia dodatnie, następuje powolne topnienie pokrywy śnieżnej. Służby będą monitorować stan wałów i przygotowania do ewentualnego podniesienia się stanów wód.

Omówiona została także realizacja Programu dla Odry - 2006 i Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły. Michał Boni zapowiedział, że konieczne będzie przeanalizowanie sposobów finansowania programów w kontekście możliwości pozyskania środków unijnych. Minister Boni zapowiedział wzmocnienie systemu zarządzania kryzysowego.

W Małopolsce w 2010 i 2011 roku wydano 236 mln zł na naprawę obwałowań, przepompowni, śluz. Oprócz tego rozpoczęto realizację Programu ochrony przed powodzią w dorzeczu górnej Wisły - w 2011 roku zrealizowano zadania na łączną kwotę ponad 47 mln zł.
boni minister
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj