RUSZAJĄ RZĄDOWE PROGRAMY DLA SAMORZĄDÓW
2012-01-26
Jerzy Miller, wojewoda małopolski wręczył samorządowcom promesy na budowę, remonty i modernizacje dróg lokalnych na ponad 14 mln zł, a także promesy na budowę placów zabaw w ramach program „Radosna szkoła” na kwotę ponad 5 mln zł.

Dofinansowanie w ramach drugiego etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych otrzyma 8 powiatów i 9 gmin.

Procedury przetargowe mogą już rozpocząć gminy: Dębno, Kęty, Krynica-Zdrój, Krzeszowice, Limanowa, Niepołomice, Podegrodzie, Szczawnica, Wolbrom oraz powiaty: bocheński, brzeski, dąbrowski, limanowski, myślenicki, nowotarski, wadowicki i wielicki. Umowy z wykonawcami muszą zostać podpisane do 31 marca, inwestycje powinny być zakończone do 15 listopada, a rozliczone - do końca roku.

Dzięki dotacjom z budżetu państwa, w Małopolsce w przyszłym roku może zostać przebudowanych ponad 50 km dróg powiatowych i prawie 15 km dróg gminnych.

W pierwszym etapie Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, który realizowany był w latach 2008 – 2011 udział wzięło 68 gmin oraz 16 powiatów. Samorządy otrzymały dofinansowanie w wysokości 205 mln złotych na realizację 160 projektów. Pozwoliło to na przebudowę 642 km dróg. Najwięcej, bo aż sześć projektów udało się przeprowadzić w powiecie limanowskim i miechowskim. Wśród gmin najwięcej zadań, bo aż 3 zrealizowały: Czorsztyn, Dąbrowa Tarnowska, Dobra, Gołcza, Gorlice, Kety, Krzeszowice, Limanowa, Pleśna, Tarnów, Wieprz i Zator. 92 gminom i 6 powiatom nie udało się zdobyć dofinansowania. 19 gmin w ogóle nie zdecydowało się na udział w programie.

Wojewoda wręczył także promesy na budowę placów zabaw w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”. Dofinansowanie otrzymają 33 gminy oraz osoba fizyczna i spółka prowadzące szkoły. W sumie dofinansowanie wyniesie 5,2 mln zł, place zabaw powstaną przy 66 szkołach.

Szczegółowe listy promes
RADOSNA SZKOŁA

DROGI
radosna szkoła
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj