KARETKI DLA MAŁOPOLSKI
2011-11-22
Sześć małopolskich samorządów otrzyma dofinansowanie do zakupu nowych karetek. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski przekaże na ten cel ponad 750 tys. zł.

Stanisław Kracik, wojewoda małopolski przeprowadził analizę stanu ambulansów używanych w województwie małopolskim. Z analizy wynikało, że sześć stacji pogotowia od sześciu lat nie otrzymało wsparcia rządowego przy zakupie nowych karetek, a posiadane przez nie ambulanse wymagają modernizacji. Wojewoda małopolski postanowił na zakup nowych karetek przeznaczyć środki znajdujące się w budżecie wojewody na wydatki bieżące i wystąpił do Ministerstwa Finansów z prośbą o pozwolenie na zmianę przeznaczenia funduszy.

Ministerstwo Finansów wyraziło zgodę na przekazanie pieniędzy na zakup nowych karetek dla powiatów nowotarskiego, miechowskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego oraz gmin Skawina i Niepołomice. Teraz samorządy muszą ogłosić przetargi na zakup ambulansów. Wysokość dotacji wyniesie po ok. 125,5 tys. zł, resztę samorządy pokryją z własnych budżetów. Taką gotowość wyraziły już wcześniej. Nowe karetki powinny trafić do stacji pogotowia do końca 2011 roku.
karetka pogotowie zdrowie ratownictwo
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj