WYREMONTOWANO DROGI W LIMANOWEJ
2011-10-21
Ponad 11 kilometrów kompleksowo przebudowanych dróg lokalnych w powiecie limanowskim oraz drogi dojazdowe do nowowybudowanych osiedli dla powodzian w miejscowości Kłodne zostało oddanych do użytku.

W miejscowości Kłodne (gmina Limanowa) w czwartek, 20 października oddano do użytku drogi dojazdowe do nowowybudowanych osiedli dla powodzian. W sumie powstało blisko 2 kilometry dróg osiedlowych. Na realizację tej inwestycji gmina Limanowa otrzymała 936,2 tys. zł. dotacji z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Drogi w powiecie limanowskim zostały przebudowane w ramach trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Dzięki dofinansowaniu powiat przeprowadził prace remontowe na kilku odcinkach drogi powiatowej nr 1551K w miejscowościach: Limanowa, Męcina, Kłodne, Pisarzowa oraz Mordarka. W ramach inwestycji utwardzono i wyrównano nawierzchnię dróg i poboczy, wyremontowano chodniki i zatoki parkingowe oraz oznaczono przejścia dla pieszych. Postawiono również znaki drogowe oraz zamontowano bariery bezpieczeństwa. W sumie przebudowano ponad 11 kilometrów drogi powiatowej. Remont kosztował ponad 8,1 mln złotych. Powiat limanowski otrzymał ponad 3 mln złotych z budżetu państwa.

W tym roku, zmodernizowanych zostanie około 218 km dróg w Małopolsce. Pierwotnie do listy małopolskich inwestycji drogowych, które otrzymały dofinansowanie w roku 2010 zakwalifikowało się 26 projektów gminnych i 15 powiatowych. Po rozstrzygnięciu przetargów okazało się jednak, że udało się zaoszczędzić 5,6 mln zł. Umożliwiło to dofinansowanie 7 dodatkowych projektów. Razem, dotacje na inwestycje drogowe otrzymało zatem 48 małopolskich projektów (33 projekty z gmin oraz 15 projektów z powiatów). Wszystkie zmodernizowane trasy zostaną oddane do użytku w tym roku. Najdłuższy z przebudowywanych odcinków drogi powstanie w powiecie miechowskim i będzie miał ok. 19 km. Do tej pory oddano do użytku 26 inwestycji (gminy: 17 oraz powiaty: 9). Na realizację trzeciej edycji Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 Małopolska w tym roku otrzymała w sumie 71,5 mln złotych. Połowa dotacji przeznaczona została na drogi powiatowe, a połowa na gminne.
kłodne
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj