NOWY ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W KRYNICY - ZDROJU
2011-09-07
W piatek (2 września) otwarto nowy środowiskowy dom samopomocy w Krynicy-Zdroju. W uroczystości uczestniczył Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, który sfinansował powstanie nowej placówki.

Środowiskowy Dom Samopomocy został zlokalizowany przy ul. Źródlanej 59 w nowym budynku (znajdą się tam również przedszkole integracyjne oraz Związek Emerytów i Rencistów). Budowa obiektu została sfinansowana przez gminę Krynicę-Zdrój, natomiast wojewoda małopolski przekazał na to zadanie (od 2007 roku) łącznie 850 tys. zł.

ŚDS znajduje się na pierwszym piętrze. Budynek wyposażony jest w windę i jest pozbawiony barier architektonicznych utrudniających funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym. W środowiskowym domu samopomocy planuje się utworzenie sali rehabilitacyjnej, pracowni kulinarnej wraz z jadalnią, pracowni plastycznej, pomieszczenia socjalnego, sali poradnictwa indywidualnego, pracowni rękodzieła, muzykoterapii oraz pracowni rehabilitacyjnej i wielofunkcyjnej wyposażonej w sprzęt audio-wizualny.

Dom jest przeznaczony dla 40 uczestników chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie i będzie prowadzony przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przystań” w Krynicy–Zdroju. Bieżące funkcjonowanie ośrodka będzie w całości finansowane ze środków budżetu państwa.
krynica dom pomocy społecznejdom środowiskowy Krynica
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj