ŚWIĘTO CHLEBA W BRZESKU
2011-09-01
Już po raz dziesiąty w Brzesku odbyły się Diecezjalne „Święto Chleba” połączone z dożynkami. W tym roku uroczystości trwały przez cały weekend (3 i 4 września). W dożynkach udział wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski, który wręczył odznaczenia państwowe brzeskim rzemieślnikom i samorządowcom.

Uroczyste rozpoczęcie święta odbyło w sobotę o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym przy Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Z kolei w niedzielę miały miejsce główne uroczystości dożynkowe.

W pierwszy dzień obchodów (sobota) odbyła się wystawa dawnych wyrobów rzemieślniczych oraz festyn rodzinny. 4 września (niedziela), o godzinie 15.00 biskup Wiktor Skworc odprawił mszę, w czasie której poświęcony został buzdygan ufundowany z okazji 60-lecia Cechu Rzemiosł Różnych. Następnie Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wręczył odznaczenia państwowe.

Przez dwa dni trwała wielka loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na cele inwestycyjne w parafii świętego Jakuba. W programie imprezy znalazły się również występy zespołów folklorystycznych, prezentacja tradycyjnego „obrządku chlebowego” oraz degustacja wyrobów regionalnych.
wojewoda odznaczenia brzesko
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj