I FORUM DZIEDZICTWA EUROPY ŚRODKOWEJ
2011-07-08
Od 7 do 9 lipca Kraków był gospodarzem I Forum Dziedzictwa Europy Środkowej, zorganizowanego w ramach polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Spotkanie było okazją do podsumowania dwudziestu lat transformacji w obszarze kultury i dziedzictwa w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wskazania wspólnych problemów i nowych wyzwań.

Uczestnicy konferencji dyskutowali będą m.in. o ochronie i nowoczesnym zarządzaniu dziedzictwem kultury. Forum zakończyło się przyjęciem wspólnej deklaracji, która wyraża stanowisko krajów naszego regionu w sprawie dziedzictwa i jego ochrony w Unii Europejskiej.

Wśród zaproszonych gości znalazło się wielu ekspertów i specjalistów w zakresie ochrony i zarządzania dziedzictwem kulturowym z Europy, m.in. Csaba G. Kiss, Tamás Fejérdy z Węgier, Josef Štulc z Czechy, Magdaléna Vášáryová i Katarína Kosová ze Słowacji.

Organizatorem spotkania było Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie oraz Zespół Ekspertów ds. Dziedzictwa Kulturowego Grupy Wyszehradzkiej. Konferencja odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mck.krakow.pl .
FORUM DZIEDZICTWA EUROPY ŚRODKOWEJ
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj