201 MLN DLA SZPITALA W PROKOCIMIU
2011-06-10
W piątek (3 czerwca) Ewa Kopacz, minister zdrowia odwiedziła Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu. Wizyta jest związana z zatwierdzeniem przed kilkoma dniami przez Radę Ministrów programu „Przebudowa Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie na lata 2011-16”. Prace kosztować będą 201 mln zł.

- Warszawa ma Centrum Zdrowia Dziecka, Łódź ma Centrum Matki Polki, a ja chcę, żeby Kraków miał pediatryczne centrum z prawdziwego zdarzenia, do którego wszyscy z całej Polski będą mogli z najtrudniejszymi przypadkami przyjechać, licząc, że spotka się tu fachową kadrę - powiedziała Ewa Kopacz.

Program zakłada modernizację szpitala i stworzenie lepszych warunków do leczenia i pobytu dzieci. W ramach prac ma powstać m.in.: lądowisko dla helikopterów, dokonana zostanie wymiana infrastruktury technicznej, wdrożony nowoczesny system informatyczny.

Szpital w Prokocimiu powstał w 1965 roku dzięki funduszom zebranym przez Polonię z USA i Kanady. Posiada 580 łóżek, rocznie leczy się nim ponad 36 tys. dzieci.
szpital zdrowie choroba lekarz medycyna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj