ZEBRALIŚMY 431 TELEFONÓW
2011-05-25
431 starych telefonów komórkowych oraz 214 ładowarek udało się zebrać podczas akcji „Oddaj stary telefon świętemu Mikołajowi!”. Zbiórkę prowadziły wspólnie Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Zebrany sprzęt został przekazany firmie recyklingowej, a pieniądze uzyskane w ten sposób trafią do potrzebujących dzieci.

Przez cały kwiecień w budynkach Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu oraz budynkach Urzędu Marszałkowskiego stały specjalne pojemniki, do których można było wrzucać stare, zużyte telefony komórkowe i ładowarki. Łącznie udało się nam zebrać 431 zużytych telefonów komórkowych oraz 214 ładowarek.
- Cieszę się, że zebraliśmy tyle telefonów. W ten sposób udało nam się nie tylko pomóc dzieciom, ale zrobiliśmy też coś ważnego na rzecz ochrony środowiska. Oddając zużyty sprzęt elektroniczny zapobiegamy uwalnianiu się szkodliwych substancji do wody, gleby i powietrza – powiedział Andrzej Harężlak, wicewojewoda małopolski.

Akcja "Oddaj stary telefon świętemu Mikołajowi!" to wspólna inicjatywa dwóch fundacji: Fundacji Świętego Mikołaja i Fundacji Dzieciom w Potrzebie. Obie organizacje zajmują się pomocą zdolnym, ale biednym uczniom, rodzinnym domom dziecka i rodzinom zastępczym, samotnym matkom, dzieciom chorym, niepełnosprawnym czy zaniedbanym. Zgromadzone telefony oddawane są firmie recyklingowej, która w zamian przekazuje pieniądze fundacjom. Telefony zdatne do naprawy są naprawiane i sprzedawane. Z pozostałych odzyskuje się części, a aparaty, których nie da się naprawić, są niszczone, aby odzyskać surowce.
telefon harezlak
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj