ALBERTIANA 2011
2011-03-10
14 marca (poniedziałek) odbył się w Krakowie Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej „Albertiana 2011”. Podczas uroczystości zostały przyznane również Medale Świętego Brata Alberta.

Finał festiwalu odbył się 14 marca o godz. 10 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przy placu Świętego Ducha 1. W spotkaniu udział wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

W przeglądzie twórczości teatralno – muzycznej uczestniczy co roku blisko 1000 osób. W drodze eliminacji regionalnych do finału przechodzi pięć zespołów artystycznych (teatralnych, wokalnych, muzycznych) oraz pięciu solistów. Zwycięzcy eliminacji regionalnych w nagrodę prezentują swój spektakl na deskach teatru podczas uroczystej gali. Dodatkowo laureaci pierwszych miejsc otrzymują „Maski”, nagrody przyznawane przez sześć teatrów krakowskich.

W trakcie festiwalu zostały również wręczone Medale Świętego Brata Alberta, które przyznawane są od 1997 roku za działalność dobroczynną na rzecz osób niepełnosprawnych i organizacji pozarządowych oraz wspieranie przedsięwzięć na rzecz najbardziej potrzebujących. W tym roku laureatami zostali aktorka Małgorzata Kożuchowska, Julia Kuc, psycholog z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz proboszcz parafii w Mikołajewicach (łódzkie) ks. kanonik Franciszek Jaciubek.

W poprzednich edycjach wyróżnienia otrzymali m.in. ksiądz kardynał Franciszek Macharski, ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, Jerzy Buzek, Andrzej Zoll, Anna Dymna, Robert Korzeniowski, Ewa Błaszczyk. Jak co roku ze spektaklem pozakonkursowym wystąpi Teatr „Radwanek” z Radwanowic.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundacja im. Brata Alberta.
Anna Dymna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj