ROZPOCZYNAMY NABÓR WOLONTARIUSZY
2011-02-25
Właśnie rusza nabór wolontariuszy, którzy pomagać będą w organizacji prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Kraków będzie gospodarzem kilkudziesięciu spotkań przedstawicieli krajów członkowskich. Imprezy będą się odbywały przez całe półrocze, a ich największe natężenie przypadnie na październik. W tym czasie Małopolskę odwiedzą tysiące osób z całej Europy: przedstawiciele rządów i instytucji, eksperci i dziennikarze. Rekrutację wolontariuszy, którzy służyć będą pomocą gościom, prowadzi Małopolski Urząd Wojewódzki.

- Prosimy by zgłaszali się do nas studenci i absolwenci, którzy będą pomagać i asystować gościom poszczególnych spotkań. Liczymy, że będzie to kilkaset osób, które pomogą nam zaprezentować miasto i region w jak najkorzystniejszy sposób. Chcemy ugościć odwiedzające nas osoby jak najlepiej – mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Krakowskie uczelnie wskazały koordynatorów, które pomogą w rekrutacji wolontariuszy. Obecni na potkaniu przedstawiciele kilku uczelni, zapewniali, że studenci cieszą się, iż zostali obdarzeni zaufaniem i zrobią wszystko, by goście prezydencji wywieźli z Małopolski jak najlepsze wrażenia.

Zachęcamy do zgłaszania się osoby, które nie boją się wyzwań, chcą poznać pracę przy organizacji międzynarodowych spotkań, posługują się językami obcymi, interesują się tematyką unijną. Do obowiązków wolontariuszy będzie należało wsparcie organizacji spotkań oraz towarzyszenie delegacjom podczas ich wizyt w Krakowie. Wolontariusze będą pomagać organizatorom w punktach informacyjnych wyznaczonych na lotnisku, w hotelach, miejscach spotkań delegacji oraz w czasie wolnym delegatów i osób im towarzyszących.

Nasze wymagania to: status studenta lub absolwenta studiów wyższych; znajomość języków obcych (poszukujemy osób mówiących językami UE na poziomie, który umożliwia swobodną komunikację); ogólna orientacja w tematyce UE; komunikatywność, dyscyplina, punktualność, kultura osobista; mile widziane osoby, które ukończyły kurs przewodnika po Krakowie; mile widziane osoby z doświadczeniem w kontaktach międzynarodowych (np. Erasmus).

Wolontariusze mogą liczyć na: możliwość zdobycia cennego doświadczenia i uczestnictwa w organizacji spotkań w ramach prezydencji Polski w Radzie UE; szkolenie z podstaw protokołu dyplomatycznego, zasad bezpieczeństwa oraz wiedzy o Krakowie; umowę o wolontariacie; certyfikat potwierdzający udział w organizacji spotkań. Pomoc wolontariuszy będzie potrzebna głównie w październiku, kiedy to w Krakowie odbędzie się kilkadziesiąt spotkań w ramach prezydencji.

Chętni mogą zgłaszać się do nas poprzez wypełnienie ankiety na stronie internetowej: http://prezydencja.malopolska.uw.gov.pl/ .

Na ankiety czekamy do 15 kwietnia. Na początek maja zaplanowane są szkolenia dla wolontariuszy – wtedy też podpisane zostaną umowy o wolontariacie. Do pomocy przy organizacji konkretnych spotkań będziemy zapraszać indywidualnie, dobierając osoby w zależności m.in. od znajomości języków obcych, czy profilu wykształcenia.

Zostań Wolontariuszem – tu znajdziesz ankietę
wolontariusze prezydencja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj