NASZA STRAŻ POŻARNA
2010-11-19
Jerzy Herma z Wieprza zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Nasza Straż Pożarna” organizowanym przez Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Konkursowi patronuje Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

W tegorocznej, 15. już edycji konkursu udział wzięło 26 autorów (fotografów zawodowych i amatorów), którzy nadesłali łącznie 97 prac. Fotografie oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: powyżej i poniżej 15 roku życia.
W kategorii powyżej 15 roku życia I nagrodę zdobył Jerzy Herma z Wieprza za swoją pracę „Rycerze Floriana”. Nagroda II przypadła Michałowi Adamowskiemu z Nowego Targu za pracę „Prawie jak drwal”, a III Marcinowi Gierchatowskiemu z Częstochowy za „Piana Party”. W tej kategorii przyznano także dwa wyróżnienia: dla Jerzego Hermy za pracę „Za późno” oraz Michała Osobińskiego z Warszawy za „Wóz bojowy”.

W kategorii do 15. roku życia zwycięzcą okazał się Kamil Czereba z Wrocławia z pracą „Czym skorupka…”.

Konkurs Fotograficzny "Nasza Straż Pożarna" organizowany jest przez Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie we współpracy z Małopolskim Oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa i Zarządem Głównym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Poniżej od lewej:
Jan Herma "Rycerze Floriana"
Michał Adamowski "Prawie jak drwal"
Marcin Gierchatowski "Piana party"
Kamil Czereba "Czym skorupka..."
konkurs straż pożarnakonkurs straż pożarnakonkurs straż pożarnakonkurs straż pożarna
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj