15,5 MLN ZŁOTYCH NA ODBUDOWĘ PO POWODZI
2010-11-04
Małopolskie samorządy otrzymają kolejne pieniądze na odbudowę infrastruktury komunalnej po tegorocznej powodzi. Promesy opiewające na 15,5 mln złotych trafiły do 36 samorządów (34 gmin oraz 2 powiatów). Pieniądze zostaną przeznaczone na remonty mostów, dróg i budynków komunalnych.

- Wiemy, że straty w infrastrukturze komunalnej w tym roku są ogromne – mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski – Mam nadzieję, że dzięki pomocy z budżetu państwa samorządy będą w stanie szybko przeprowadzić najpilniejsze remonty.

Wspomniane 15,5 mln złotych to już kolejna w tym roku transza środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, jaką dostała Małopolska. W tym roku Małopolska otrzymała promesy na kwotę blisko 290 mln złotych.

Samorządy mogą starać się o pokrycie całości kosztów, jakie poniosły od maja tego roku na odbudowę infrastruktury komunalnej oraz usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Pieniądze na usuwanie skutków powodzi pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Samorządy otrzymają dotacje po wyłonieniu wykonawców inwestycji i podpisaniu umów z MSWiA. Samorządy muszą przeznaczyć otrzymane dofinansowanie na odbudowę tych obiektów, które zostały uwzględnione wcześniej w protokołach komisji wojewody ds. weryfikowania szacunków strat w infrastrukturze komunalnej. MSWiA przekazuje pieniądze samorządom, a te same decydują, które inwestycje rozpoczną jako pierwsze.

Lista samorządów, które otrzymały promesy na odbudowę infrastruktury komunalnej.
małopolski urząd wojewódzki muw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj