UCZCZĄ PAMIĘĆ MŁODEGO HUTNIKA
2010-10-08
W sobotę (9 października) ulicami Nowej Huty przebiegli uczestnicy XVI. Biegu Memoriałowego im. Bogdana Włosika.

Jak co roku patronat nad zawodami, które odbywają się w Krakowie od 1995 roku, objęli rodzice Bogdana Włosika - państwo Irena i Julian Włosikowie.

Bieg rozpoczął się o godz. 12.15 przy Bramie Głównej ArcelorMittal Poland S.A. Trasa o długości 4,2 km prowadziła przez al. Solidarności, plac Centralny, al. gen. Wł. Andersa, ul. Ludźmierską, ul. Obrońców Krzyża na pl. Bogdana Włosika przy kościele Arka Pana. W zawodach co roku udział bierze kilkuset sportowców.

Po zakończeniu biegu uczestnicy złożyli kwiaty przed pomnikiem B. Włosika. Następnie zostały ogłoszone wyniki oraz rozdane nagrody. Każdy uczestnik biegu otrzymał okolicznościową pamiątkę i posiłek. Na najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach czekały nagrody. Stanisław Kracik objął nad zawodami honorowy patronat oraz ufundował nagrodę dla zwycięzcy zawodów, a także dla szkoły, której uczniowie zdobędą najwięcej punktów.

Bieg poświęcony jest pamięci młodego hutnika, zastrzelonego 13 października 1982 roku przez funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa.

Organizatorem zawodów jest Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" ArcelorMittal Poland S.A. - Kraków.
włosik solidarność bieg zawody
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj