STRAŻACY W OCZACH DZIECI
2010-10-06
5 października (wtorek) w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się wręczenie dyplomów i nagród finalistom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką bezpieczeństwa i poszerzenie wiedzy uczestników na temat działalności służb ratowniczych (szczególnie straży pożarnej) uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów czy klęsk żywiołowych. Konkurs popularyzuje także zasady bezpiecznego zachowania w przypadku zagrożeń.

Konkurs adresowany jest do dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów w wieku od 6 do 16 lat oraz uczniów szkół specjalnych, wychowanków świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej i innych placówek oświatowych. Konkurs organizowany jest przez Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

W tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu nadesłano 345 prac. Komisja konkursowa wyłoniła 21 finalistów etapu wojewódzkiego. Dwie osoby otrzymały także nagrody i wyróżnienia w eliminacjach centralnych.

Laureaci konkursu:
Grupa I (w wieku 6 -8 lat):
I miejsce: Estera Łabza ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu
II miejsce: Zuzanna Ziaja z Zespołu Szkół im. S. Wyspiańskiego w Mordarce (powiat limanowski)
III miejsce: Tomasz Wojsznisz z Zespołu Szkół w Ponikwi (powiat wadowicki)

Wyróżnienia: Amelia Nalepa ze Szkoły Podstawowej w Łukowicy (powiat limanowski), Łukasz Stolarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Osieku (powiat oświęcimski), Maciej Jamro z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.

Grupa II (9-12 lat)
I miejsce: Martyna Wojewodzic ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie (powiat wadowicki)
II miejsce: Paulina Gawęda ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu
III miejsce: Katarzyna Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie
Wyróżnienia: Dominika Sromek z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie (powiat limanowski), Małgorzata Firlej z Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie.

Grupa III (13 – 16 lat)
II miejsce: Monika Knapczyk z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Budzowie (powiat suski) i Aleksandra Góra z Zespołu Szkół Ogólnokształcących – Gimnazjum w Muszynie (powiat nowosądecki)
III miejsce: Michalina Mosurek z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Przegini (powiat krakowski)

Wyróżnienia: Kinga Łopata z Gimnazjum im. Henryka Łasaka w Skomielnej Białej (powiat myślenicki) i Aneta Ćwikła z Gimnazjum w Mikowie (powiat krakowski)

Grupa IV (dzieci i młodzież niepełnosprawna)
I miejsce: Beata Garwol ze Szkoły Podstawowej im. Kurierów Sądeckich w Muszynie (powiat nowosądecki)
II miejsce: Krzysztof Figas ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Targu
III miejsce: Maciej Chorąży z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kukowie (powiat suski) Wyróżnienia: Władysław Nawara ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Nowym Targu i Dariusz Godawa ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Nowym Targu.

Finaliści szczebla centralnego:
Beata Garwol – I miejsce
Aleksandra Góra – wyróżnienie

Zdjęcie 1, autor: Kinga Łopata, zdjęcie 2, autor: Beata Garwol, zdjęcie 3: Tomasz Wojsznisz
konkurs dzieci straż strażakkonkurs dzieci straż strażakkonkurs dzieci straż strażak
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj