INAUGURACJA 647. ROKU AKADEMICKIEGO NA UJ
2010-09-29
W piątek (1 października) Stanisław Kracik, wojewoda małopolski weźmie udział w inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Uroczystość odbędzie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Inaugurację poprzedzi msza święta, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz o godz. 9.00 w Kolegiacie św. Anny w Krakowie.

Po mszy tradycyjny pochód profesorów przejdzie ulicami Krakowa z najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius do Auditorium Maximum, gdzie odbędzie się uroczyste posiedzenie senatu.

W trakcie spotkania studenci pierwszego roku otrzymają indeksy. Następnie prof. Krzysztof Królas wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Źródło promieniowania synchrotronowego”.

W tym roku na Uniwersytecie Jagiellońskim będzie się kształcić ponad 50 tysięcy studentów, z czego naukę na pierwszym roku rozpocznie ponad 8 tysięcy. Uniwersytet uruchomił w tym roku 5 nowych kierunków m.in.: kognitywistykę, ochronę dóbr kultury oraz dietetykę, a także 14 nowych specjalności m.in.: krytykę literacką, biologię człowieka, neurofizjologię i zarządzanie w sporcie.
Uniwersytet Jagielloński
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj