WSPARCIE DLA PARKU TECHNOLOGICZNEGO
2010-09-27
Krakowski Park Technologiczny rozpoczął już sprzedaż nieruchomości, które przekazał mu Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. Chodzi o grunty w Bochni i Zakopanem. Dzięki temu KPT będzie mógł się rozwijać, sięgać po unijne pieniądze i tworzyć nowe miejsca pracy.

Wojewoda przekazał KPT nieruchomości o łącznej szacunkowej wartości prawie 12 milionów złotych. Działki te przekazane zostały parkowi przez ministra skarbu państwa.

Chodzi o nieruchomości w Bochni, które zajmują ponad 7 hektarów przy ul. Partyzantów. Znajdują się tam hurtownie, magazyny i małe zakłady produkcyjne. Wartość nieruchomości oszacowano na ok. 10 milionów złotych. Wojewoda przekazał też nieruchomość w Zakopanem - to 4 działki o łącznej powierzchni ponad 0,2 ha przy ul. Nowotarskiej. Wartość tej nieruchomości to około 2 mln złotych.

Krakowski Park Technologiczny rozpoczął już sprzedaż nieruchomości: sprzedał już częściowo grunty w Bochni oraz wystawił na przetarg nieruchomości w Zakopanem.

Uzyskane w ten sposób pieniądze zamierza przeznaczyć na wkład własny do realizacji Małopolskiego Parku Technologii Informacyjnych, który powstanie w Pychowicach (w Krakowie). Wojewoda nie może przekazać Krakowskiemu Parkowi Technologicznemu pieniędzy, był to więc jedyny sposób, w jaki wojewoda mógł pomóc parkowi technologicznemu i powiększyć jego kapitał. Dzięki temu rozwiązaniu KPT będzie mogło zdobyć środki unijne, co pozwoli na rozwój specjalnej strefy ekonomicznej i utworzenie nowych miejsc pracy.
kpt
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj