DWA NOWE RONDA W MYŚLENICACH
2010-09-17
Droga wojewódzka nr 967 w Myślenicach (powiat myślenicki) zostanie rozbudowana. W ramach tej inwestycji zostaną przebudowane dwa skrzyżowania. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację tej inwestycji.

Przebudowany zostanie fragment drogi wojewódzkiej nr 967 stanowiący ulicę Słowackiego w Myślenicach. Posiada on połączenie z dwiema drogami powiatowymi – ulicą Cegielskiego w Myślenicach i drogą powiatową relacji Myślenice – Wiśniowa. W ramach inwestycji oba wspomniane skrzyżowania zostaną przebudowane na ronda. Przewidziana jest także m. in. budowa zatok autobusowych, chodników i oświetlenia.

Przebudowa skrzyżowań spowoduje zmianę organizacji ruchu – po rozbudowie zostanie zlikwidowane pierwszeństwo przejazdu na wlotach drogi wojewódzkiej , a wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu dla pojazdów poruszających się po rondzie. Dzięki inwestycji poprawi się dostęp do strefy przemysłowej w Myślenicach.

Inwestorem budowy jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Koszt rozbudowy szacowany jest na ok. 41 mln zł, a termin ukończenia inwestycji to czerwiec 2011 roku.
droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj