30 LAT „SOLIDARNOŚCI”
2010-09-04
Wmurowanie tablicy pamiątkowej, wystawa, koncert. 4 września (sobota) odbyły się obchody 30. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” pod hasłem „Dzień z Solidarnością w Krakowie”.

Spotkanie było okazją do przypomnienia Małopolanom historii związku, a młodym mieszkańcom do przybliżenia wydarzeń, które są dla nich historią. W uroczystościach udział wziął Stanisław Kracik, wojewoda małopolski.

Obchody rozpoczęły się w Katedrze na Wawelu o godz. 9.00. Mszę świętą odprawił ksiądz kard. Stanisław Dziwisz. Następnie zaproszeni goście złożyli kwiaty na placu im. Adama Studzińskiego. Przed kościołem św. Idziego przygotowana została wystawa „Ku wolności. Pokolenie Jana Pawła II”.

O godz. 12.00 w teatrze im Juliusza Słowackiego odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa oraz spotkanie delegatów "Solidarności" z Małopolski. Odbyły się też uroczystości na Rynku Głównym w Krakowie, których centralnym punktem było wmurowanie pamiątkowej tablicy „Nie oddamy Sierpnia” (płyta Rynku Głównego od strony ulicy Szewskiej). W programie znalazły się m.in.: przegląd orkiestr dętych, koncert Andrzeja Sikorowskiego oraz spektakl teatralny.
solidarność logo 1989
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj