POMOC DLA POWODZIAN
2010-07-23
40 mln zł wypłacił już Stanisław Kracik, wojewoda małopolski dla powodzian na pierwszą pomoc do 6 tys. zł oraz na remonty i dobudowę domów i mieszkań zniszczonych w czasie powodzi. Teraz do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło kolejne 20 mln zł z rezerwy budżetu państwa, które także zostaną przeznaczone na pomoc dla powodzian.

Do tej pory wojewoda wypłacił już 26 mln zł na pierwszą pomoc na zakup najpotrzebniejszych rzeczy do 6 tys. zł – trafiła ona do ponad 12 400 rodzin. Wypłacane są także zasiłki do 20 tys. zł na remonty i odbudowę domów zniszczonych w czasie powodzi. Ponad 700 rodzin otrzymało już łącznie 14 mln zł.

Wpłynęły też już pierwsze wnioski o pomoc do 100 tys. zł (w tym wypadku wymagana jest opinia rzeczoznawcy co do stopnia zniszczenia domu czy mieszkania) i już w przyszłym tygodniu pieniądze powinny trafić do gmin na wypłaty dla pierwszych 130 rodzin.

Jako że zniszczenia powodziowe w Małopolsce są znaczne, Stanisław Kracik wojewoda małopolski wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o kolejne 20 mln zł, które zostaną przeznaczone na pomoc dla powodzian.
powódź zakopane
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj