SPRAWDZIMY PRZEKAZYWANIE POMOCY
2010-07-15
Pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przeprowadzą wyrywkową kontrolę sposobu przekazywania pomocy socjalnej powodzianom przez samorządy. Sprawdzana będzie m.in. terminowość i prawidłowość przekazywania pieniędzy.

Ponad 31 milionów złotych przekazał do tej pory wojewoda małopolski na pomoc socjalną dla powodzian. Z tego ponad 7 milionów złotych jako pomoc na remont i odbudowę domu (do 20 tys. złotych). Pieniądze trafiły do prawie 12 tysięcy rodzin. – Kontrola w zakresie pomocy społecznej to jedno z naszych podstawowych zadań. Tego typu działania podejmujemy rutynowo, dbając o pieniądze publiczne – mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. – Nie chodzi tutaj o kontrolowanie samych powodzian. Chcemy mieć pewność, że pomoc była przekazywana prawidłowo, że nie było poważniejszych problemów.

Pracownicy urzędu wojewódzkiego sprawdzą m.in. terminy przekazywania powodzianom pieniędzy przez samorządy, sprawdzą też, czy mieszkańcom przedstawiona była możliwość odwołania się w przypadkach, gdy uznali, że pomoc była źle przekazywana.

Kontrola obejmować będzie dokumentację zgromadzoną przez gminne ośrodki pomocy społecznej. Urzędnicy odwiedzą kilkadziesiąt gmin – wybranych wyrywkowo oraz te, z których docierały sygnały, mogące świadczyć o nieprawidłowościach. Kontrola rozpocznie się w tym tygodniu, a zakończy w pierwszej połowie sierpnia.
muw małopolski urząd wojewódzki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj