WALKI ROBOTÓW W URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM
2010-06-21
W poniedziałek, 21 czerwca Stanisław Kracik, wojewoda małopolski zaprosił mieszkańców Krakowa na walki robotów. Pokazy odbyły się w holu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ul. Basztowej 22.

Tego dnia w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim zobaczyliśmy pokazy możliwości robotów mobilnych, konstruowanych przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, członków Koła Naukowego Integra, działającego przy Katedrze Automatyki AGH.

W programie zawodów znalazły się m. in. walki sumo (roboty o podobnych rozmiarach i wadze próbują wypchnąć się z ringu), linefollower (wyścigi robotów podążających za czarną linią) oraz konkurencja „micromouse” polegająca na odnajdywaniu przez robota drogi w labiryncie. Widownią pokazów byli uczniowie krakowskich szkół podstawowych i mieszkańcy Krakowa.

NOTEBOOK I APARAT DLA UCZNIÓW

Stanisław Kracik w poniedziałek wręczył także nagrody zwycięzcom konkursu Małopolska 2100.

W kategorii „Literatura” zwyciężyła Anna Smoter z Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce. Anna Smoter wygrała notebook ufundowany przez Tarnowski Klaster Przemysłowy. W kategorii „Sztuki wizualne” zwyciężył Mateusz Maciaś z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie. Nagrodę - wysokiej klasy aparat fotograficzny - ufundował Krakowski Park Technologiczny.

Konkurs Małopolska 2100, zorganizowany przez wojewodę małopolskiego adresowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu Małopolski. Jego tematem była przyszłość naszego regionu – uczestnicy mieli przedstawić, jak będzie wyglądać nasze województwo w 2100 roku. Uczestników oceniano w dwóch kategoriach: literatura oraz sztuki wizualne.

Organizatorem konkursu był Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. Współpraca: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Krakowski Park Technologiczny, Tarnowski Klaster Przemysłowy, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Wydawnictwo Fabryka Słów.
Pokaz walk robotów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj