RUSZA ROZBUDOWA DROGI WOJEWÓDZKIEJ KRAKÓW - KOCMYRZÓW
2010-05-14
Droga wojewódzka nr 776 łącząca Kraków z granicą województwa małopolskiego zostanie rozbudowana na odcinku z Krakowa do Kocmyrzowa. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę tego odcinka drogi. Trasa ta jest bardzo ważna, gdyż umożliwia dojazd do Krakowa mieszkańcom północno - wschodniej Małopolski, łączy również nasze województwo z województwem świętokrzyskim.

Pozwolenie, które wydał wojewoda obejmuje początkową część dużej inwestycji - modernizacja drogi wojewódzkiej nr 776 Kraków – Proszowice – Ostrów, czyli odcinka drogi od granic Krakowa do granicy z województwem świętokrzyskim.

W ramach tego etapu na trasie z Krakowa do Kocmyrzowa powstanie droga klasy G o dwóch jezdniach o dł. 4 km i szerokości 7 m, z dwoma pasami ruchu po 3,5 m. Wybudowane zostaną także obwodnice Kocmyrzowa i Prus, dzięki którym będzie można ominąć centrum tych miejscowości. Obie obwodnice będą miały dwie jezdnie o szerokości 7 m z dwoma pasami ruchu po 3,5 m. Ponadto zostaną przebudowane skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 776 z drogami gminnymi w kierunku Sulechowa i Dojazdowa, z ul. Soczyny oraz z powiatową łączącą Sulechów z Nową Hutą.

W ramach inwestycji, w ciągu drogi wojewódzkiej 776 powstaną także cztery ronda. Zaplanowano również budowę chodników, zatok autobusowych, ekranów akustycznych, oświetlenia oraz dróg zbiorczych zapewniających dostępność do drogi wojewódzkiej.

Obecnie ten fragment drogi wojewódzkiej nr 776 przebiega przez tereny zabudowane i jest w złym stanie technicznym. Droga wojewódzka nr 776 łączy Kraków z Buskiem Zdrojem. Na terenie województwa małopolskiego droga nr 776 biegnie od Krakowa przez Kocmyrzów, Proszowice, Klimontów i Ostrów. Całkowity projekt przewiduje modernizację i przebudowę całej tej trasy. Droga ma być gotowa pod koniec 2011 roku. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo ruchu, poprawi się dojazd do Krakowa dla mieszkańców północno – wschodniej Małopolski.

Całkowity koszt projektu wynosi ok. 110 mln zł. Część inwestycji finansowana jest ze środków Unii Europejskiej, reszta z budżetu Województwa Małopolskiego.

Wojewoda nadał decyzji rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny. Oznacza to, że pomimo ewentualnych odwołań inwestycja może być realizowana.
droga
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj