OD KOMUNIZMU DO KAPITALIZMU
2010-05-13
19 maja (środa) odbyła się konferencja „Ku społeczeństwu komercyjnemu. Kultura a droga do zamożności”. Do Krakowa przyjechali ekonomiści, politycy oraz publicyści, którzy dyskutowali o konsekwencjach i znaczeniu przemian politycznych i gospodarczych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

To ważne, by objąć refleksją, to co wydarzyło się w Polsce i w Europie Wschodniej w ostatnich 20 latach – uważa Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. – By podążać do przodu, rozwijać się, trzeba wiedzieć, jaki bagaż – pozytywnych i negatywnych zmian – niesiemy. Kraków jest idealnym miejscem, by dyskutować na ten temat – to miasto, które aktywnie uczestniczyło w przemianach ustrojowych i gospodarczych, z niego wywodzi się wielu liderów tych przemian.

Gośćmi konferencji byli m.in.: Leszek Balcerowicz, John O’Sullivan, doradca Margaret Thatcher oraz Mart Laar, były premier Estonii.

Uczestnicy debaty postarali się odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ miał szereg reform i zmian przeprowadzonych w krajach, w których panował ustrój komunistyczny oraz jakie wyzwania i problemy stoją przed tymi państwami. Konferencja poświęcona była również aktualnej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej oraz konkurencyjności państw regionu.

Konferencja rozpoczęła się w środę (19 maja) o godz. 9.00 w Grand Hotelu w Krakowie, przy ulicy Sławkowskiej 5/7.

Organizatorami konferencji byli: Acton Institute, Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego, Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: KONFERENCJA „KU SPOŁECZEŃSTWU KOMERCYJNEMU”
Polsko-Amerykanska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj