REMONT MOSTU W KLUSZKOWCACH
2010-04-27
Na drodze łączącej Podhale z Pieninami, w miejscowości Kluszkowce (gmina Czorsztyn), przebudowany zostanie most na potoku Kluszkowianka. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji.

Most znajduje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, prowadzącej z Nowego Targu przez Krościenko nad Dunajcem do Starego Sącza. Istniejąca obecnie konstrukcja jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga remontu. Stary most zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy.

Most będzie miał ponad 160 m długości, dwa pasy ruchu o szerokości 4 metrów i chodnik o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji przebudowane zostaną dojazdy do niego – powstanie małe, jednopasmowe rondo. Dodatkowo wyremontowany zostanie blisko 800 – metrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 969, położona zostanie nowa nawierzchnia, powstaną zatoki autobusowe, chodniki, a także będzie zamontowane oświetlenie.
Zaplanowana jest również budowa rowów i kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci teletechnicznej oraz umocnienie brzegów potoku Kluszkowianka.

Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Koszt inwestycji wyniesie ok. 30 mln. złotych.

most w Nowej Białej2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj