NOWY MOST W POWIECIE NOWOTARSKIM
2010-04-26
W miejscowości Ostrowsko (powiat nowotarski) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969 prowadzącej z Nowego Targu do Starego Sącza, na potoku Leśnica powstanie nowy, żelbetowy most. Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację tej inwestycji drogowej.

Nowy żelbetowy most na potoku Leśnica będzie miał 12 m szerokości i 64 m długości. Na czas budowy, obok starego obiektu, powstanie droga objazdowa oraz tymczasowy most.
W ramach inwestycji wybudowany zostanie chodnik o szerokości ok. 2m oraz przebudowany zostanie fragment drogi dojazdowej do mostu.
Przewidziano także budowę rowów i kanalizacji deszczowej oraz budowę umocnienia dna potoku Leśnica. Istniejący most, który zostanie rozebrany, jest w bardzo złym stanie technicznym. Stanowi zagrożenie dla pieszych oraz dla kierowców. Most na potoku Leśnica ma duże znaczenie dla układu komunikacyjnego w tym rejonie, ponieważ droga wojewódzka nr 969 jest głównym szlakiem łączącym Podhale i Stary Sącz.

Inwestorem budowy jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Koszt inwestycji wyniesie ok. 6 mln zł, natomiast zakończenie robót przewidziano na listopad 2010.
most w Nowej Białej_odbudowany
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj